Sık Sorulan Sorular

     ilaçlama konusunda sıkça sorulan sorulara cevap veriyoruz. Belki aklınızdan bile geçmeyecek hatalar bilgi eksiklikleri yüzünden yapılmaktadır. Sizleri ilaçlama konusunda bilgilendirerek bu hataların yapılmaması adına bu çalışma yapıldı. Başka sorularınız için bizi 7/24 0535 760 2798 numaradan arayabilir yada iletişim formunu doldurabilirsiniz.

bursa osmangazi böcek ilaçlama
Osmangazi ilaçlama telefon
osmangazi ilaçlama
Osmangazi ilaçlama

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.

Öncelikle ilaçlamayı yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olması gerekmektedir. Yasadışı olarak çalışan firmaları büyük sağlık poblemleri doğurabilmektedir. Hizmet alınacak ilaçlama firmasının; kaliteli bir ekibe, Sağlık Bakanlığı destekli haşere ilaçlarına, müşteri odaklı kaliteli hizmete, ilaçlama alanında yeterli bilgi birikimine ve teknik destek özelliklerine sahip olması gerekir.

İlaçlama için net olarak bir ilaçlama fiyatı söylemek mümkün değildir. Çünkü ilaçlamanın maliyeti ve ücretini belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunların başlıcaları ;

  • Mekanın büyüklüğü
  • Mekanda bulunan haşerenin cinsi
  • Haşerenin yoğunluğu
  • Kullanılacak böcek ilaçları

gibi unsurlar uygulanacak olan ilaçlamanın fiyatını belirlemektedir. İlaçlama fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için – 535 760 2798 – numaradan bizi arayabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yaşam alanlarında bulunan haşereler fonksiyonları itibari ile bünyelerinde birçok hastalık yapıcı maddeler taşır. Bunları direkt veya dolaylı olarak insanlara bulaştırırlar. Bu maddelerin yolaçtığı hastalıklar öldürücü derecelere ulaşabilmektedir. Bu açıdan böcek ilaçlama uygulamaları sağlık açısından çok önemlidir. Ayrıca haşerelerin oluşturduğu sosyal rahatsızlık ta haşere mücadelesi için büyük bir sebeptir.

Ferdi olarak yapılan ilaçlamaları kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Zira ilaçlama profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Haşerelerin cinsleri üzerindeki bilgi, kullanılacak ilaçlar, ilaçların miktarı, uygulama yöntemi gibi uzmanlık gerektiren uygulamalar ile ancak başarılı bir ilaçlama yapılabilir. Ferdi olarak yapılan uygulamalar hem sağlıksal açıdan problem doğurabilir, hem de mevcut haşere problemini ortadan kaldırmaz.

Haşerelerin ortamlarda var olmak için belirli bir kriter ve zaman aralığı yoktur. Yani yılın bütün zamanlarında ilaçlama yapmak faydalıdır. Ancak haşereler, özelliklerine göre bazı yaşam koşullarında daha iyi çoğalır ve ürerler. Özellikle de yaz aylarında sıcakların artmasıyle birçok böcek türü üreme dönemine girer ve yoğunluklarını arttırırlar. Bu nedenle yaz aylarında daha sık ilaçlama yapmak gerekir.

Osmangazi ilaçlama olarak teknolojik ve kimya alanında gerçekleşen gelişmelere paralel olarak uygulamalar ve ekipmanlar güncelleşmektedir. Haşereler üzerinde uygulanacak ilaçlama yöntemi ziraat mühendislerimiz ve biyologlarımız tarafından belirlenir. Genel olarak kullandığımız ilaçlama yöntemleri şunlardır ;

  • Kokulu Sıvı İlaçlama
  • Kokusuz Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama

İlaçlama öncesi yapılacak olanlar, uygulamanın türüne göre değişmektedir. Sıvı ilaçlamalarda, özellikle de kokulu sıvı ilaçlamalarda mekanlarda bazı hazırlıklıklar yapmak gerekmektedir. Bu hazırlıklar hakkında daha detaylı bilgi için Kokulu ilaçlama yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Jel ilaçlama uygulamalarında ise mekanlarda ilaçlama öncesi yapılması gereken herhangi birşey yoktur. Jel ilaçlamalar herhangi bir hazırlığı gerektirmez.

İlaçlama sornasında yapılan ilaçlamanın kalıcı olması noktasında uyulması gereken temizlik kuralları vardır. Kokulu uygulamlarda ilacın sıkıldığı görülmeyen yerlerde ıslak temizliğin 15 gün boyunca yapılmaması gerekmektedir. Böylece ilacı kalıcılığı sağlanmış olur. Jel ilaçlamalarda ise ilaçlama sonrasında herhangi bir temizlik sınırlaması yoktur.

Mekanda uygulanacak olan ilaçlama yöntemi, birçok kriterden sonra belirlenmektedir. Bunlar haşerenin türü, makanın büyüklüğü ve haşerenin yoğunluğu şeklinde sıralanabilir. Uygulanacak olan ilaçlama yöntemi profesyonel kişiler tarafından belirlenip ilaçlar o belirlemelere göre hazırlanmaktadır.

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir. Ev ilaçlatırken evi terk etmenize gerek yoktur.

Kullandığımız ilaçlar tamamen Sağlık Bakanlığı onaylı ve WHO (Dünya sağlık örgütü) tarafından desteklenmektedir. Çevre dostu özellikleri ile doğaya ve çevreye, dolayısı ile bitkilere zarar vermez. İlaçlar sadece haşereler üzerinde etkilidir.

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.

İlaçlama, saat sizin istediğiniz gün ve saatte servislerimize dahil edilmektedir. Bursa Osmangazi servisimiz ile 7/24 kesintisiz olarak tam saatinde servis hizmeti vermeteyiz.

Böcekler, yapılarına, türlerine ve yaşam koşullarına bağlı olarak birçok hastalığı bulaştırabilirler. Veba, Grip, mikrobik enfeksiyon, Bronşit, Verem, Astım gibi birçok hastalığın tetikleyicisi veya direkt sebebi olabilmektedir. Bu nedenle haşereler dikkat edilmesi ve önlem gereken canlılardır.

Mekanalrda bulunan haşere cinsini, özelliklerini ve resimlerini öğrenmek için web sitemiz www.bursaosmangaziilaclama.com  un Zararlı haşereler sayfasını kullanabilir veya 535 760 2798 numaralı çağrı merkezimizden uzmanlarımıza ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Osmangazi ilaçlama olarak öncelikle Osmangazi ilçesi olmak üzere  Bursa ve  genelinde; bütün ilçe, semt ve mahallelerinde 7/24 olarak ekonomik ve garantili ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

bursa osmangazi ilaçlama firması logo

Hemen iletişime geçin

Resme tıklayarak iletişim sayfamızdaki formu doldurabilir, yol tarifi alabilir ve diğer iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

bursa ilaçlama şirketi , bursa ilaçlama şirketleri , ilaçlama şirketleri , ilaçlama şirketi , bursa ilaçlama , ev ilaçlama , işyeri ilaçlama , iş yeri ilaçlama , hastane ilaçlama , hastahane ilaçlama , böcek ilaçlama , bocek ilaclama , ılaclama , haşare ilaçlama, haşere ilaçlama , hasere ılaclama , en ucuz ilaçlama şirketleri , ilaçlamada kesin çözüm , garantili ilaçlama ,  ofis ilaçlama ,  ev ilaçlama şirketi , ev ılaclama ,  ilaçlama şirketleri bursa , ilaçlama şirketi bursa , ılaclama sırketı bursa , okul ilaclama , okul ilaçlama , böcek , haşere , haşare , pest , pest spreying , spreying , ant spreying , hakkında , hakkinda , hakkımızda , osmangazi ilaçlama hakkında , osmangazi ilaçlama firması hakkında , ilaçlama firması telefon , böcek ilaçlama irtibat , ilaçlama telefonları , böcek ilaçlama firması telefonları ,  ilaçlama firması iletişim bilgileri ,  bursa ilaçlama firmaları iletişim , bursa ilaçlama firmaları telefonları , mekan ilaçlama , ilaçlama ile ilgili sık sorulan sorular , ilaçlama hakkında herşey , her şey , sağlık bakanlığı , halk sağlığı genel müdürlüğü , halk sağlığı